Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Akreditasyona Hazırlık Bilgilendirmesi yapıldı

iaa

Akreditasyona hazırlık kapsamında bilgilendirme ziyareti talebinde bulunan Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde “Akreditasyona Hazırlık Bilgilendirmesi” yapıldı. İAA Başkanı Prof. Dr. Halis Aydemir, Yönetim Kurulu üyeleri Doç. Dr. Rifat Türkel ve Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk Söylev’den oluşan Bilgilendirme Takımı, 09.01.2020 tarihinde yapılan bilgilendirmeye ilk önce Dekan Prof. Dr. Metin Yılmaz ve yardımcılarından oluşan ekiple başladı. Diğer oturumda ise Fakülte bölüm ve anabilimdalı başkanlarına bilgilendirme yapıldı. Toplantıların akabinde fakültenin gezilmesi sonrası Bilgilendirme Takımı İAA’nın çalışmaları, başvuru şartları, değerlendirme süreci vb. hususlar hakkında Rektör Bilgiç’e ön bilgilendirmede bulundu.

Başkan Prof. Dr. Aydemir, Ajansın kalite politikaları ve vizyonları doğrultusunda birçok ilahiyat fakültesiyle temasa geçtiklerini ve OMÜ İlahiyat Fakültesinin de kalite çıtasını daha da yukarıya taşımak için teşebbüste bulunmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Ziyaretleri için konuklarına teşekkür eden Rektör Bilgiç de Ajansın, kuruluşu ve yüklendiği sorumluluk bakımından öncü bir rolü olduğunu belirterek Türkiye’deki ilahiyat fakültelerinin eğitim niteliğinin daha da arttırılmasında ciddi katkıları olacağını dile getirdi.

OMÜ’nün kalite yolculuğunu emin adımlarla sürdürdüğüne işaret eden Rektör Bilgiç, akreditasyon yolculuğuna diğer birimleri de katmak için iş birliği ve koordinasyon içinde çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını sözlerine ekleyerek İlahiyat Fakültesinin bu sürece dâhil olmak adına adım atmasının kendilerini sevindirdiğini kaydetti.