Kırıkkale Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde Kurum Akreditasyona Hazırlık Bilgilendirmesi Yapıldı

iaa

Akreditasyona hazırlık kapsamında bilgilendirme ziyareti talebinde bulunan Kırıkkale Üniversitesi İslami İlimlerFakültesinde “Akreditasyona Hazırlık Bilgilendirmesi” yapıldı. İAA Başkanı Prof. Dr. Halis Aydemir, Yönetim Kurulu üyeleri Doç. Dr. Ahmet Türkan ve Dr. Öğr. Üyesi Selami Erdoğan’dan oluşan Bilgilendirme Takımı, 14.01.2020 tarihinde yapılan bilgilendirmeye ilk önce Dekan Prof. Dr. Mevlüt Erten ve yardımcılarından oluşan ekiple başladı. Diğer oturumda ise Fakülte bölüm, anabilimdalı başkanları ve ilgili personele bilgilendirme yapıldı. 

Prof. Dr. Halis Aydemir ve beraberindeki İAA Yönetim Kurulu Üyeleri; İAA’nı çalışmaları, başvuru şartları, değerlendirme süreci vb. hususlar hakkında ön bilgilendirmede bulundu.

Başkan Prof. Dr. Aydemir, Ajansın kalite politikaları ve vizyonları doğrultusunda birçok ilahiyat fakültesiyle temasa geçtiklerini ve Kırıkkale İslami İlimler Fakültesinin de kalite seviyesini daha da yukarıya taşımak için teşebbüste bulunmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Ziyaretleri için konuklarımıza teşekkür eden Dekan Prof. Dr. Mevlüt Erten İAA’nın, kuruluşu ve yüklendiği sorumluluk bakımından öncü bir rolü olduğunu belirterek Türkiye’deki ilahiyat fakültelerinin eğitim niteliğinin daha da arttırılmasında ciddi katkıları olacağını dile getirdi.