Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne Akreditasyon Belgesi Törenle Verildi.

iaa

İlahiyat Akreditasyon Ajansı (İAA) tarafından Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesine Uluslararası Akreditasyon Belgeleri Takdim Töreninde  verildi.

SAÜ İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen törene; Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, SAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Prof. Dr. Özer Köseoğlu, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İAA Başkanı Prof. Dr. Halis Aydemir, İAA Yönetim Kurulu Üyeleri Doç. Dr. Rifat Türkel, Doç. Dr. Ahmet Türkan, Dr. Ümit Aktı, İAA IAC üyesi Dr. Mokhtar Badri, İAA IAC Sekreteri Dr. Bahar Çelik, Fakülte Dekanları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

SAÜ İlahiyat Fakültesi 2020 yılında İlahiyat Akreditasyon Ajansı’na (İAA) yapmış olduğu uluslararası akreditasyon başvuru sonucunda  fakültenin birinci ve ikinci öğretim programları Uluslararası Akreditasyon Belgesi almaya hak kazandı.

Dünyada ve Türkiye’de Tek Akreditasyon

Fakültenin kuruluşunun 30. yılında elde edilen bu başarının çok daha anlamlı olduğunu ifade eden İAA Başkanı Prof. Dr. Halis Aydemir Endonezya, Katar, Tunus, Libya ve Fil Dişi Sahillerine kadar uzanan uluslararası değerlendiricilerin bulunduğu akreditasyon projesinde Sakarya Üniversitesinin kaliteye en uygun yer olduğunu vurguladı. Bu akreditasyon çalışmasının dünyada ve Türkiye’de tek olduğunu aktaran Prof. Dr. Aydemir, bu belgeyi kazanmış olmanın SAÜ İlahiyat Fakültesi olarak kalite verimliliğini ve şeffaflığını arttırdığını söyleyerek çalışmada emeği geçen İAA ekibine teşekkürlerini sundu.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, “Bu önemli başarının fakültemiz ulusal ve uluslararası tanınırlığına katkı sağlayacağını, öğrenci tercihlerine olumlu yönde etki edeceğini ve kuruluşundan bu yana hep daha iyiye doğru gelişim göstermiş olan fakültemize yeni bir ivme kazandıracağını düşünüyorum.” dedi.

Fakülteye hizmet etmiş olan ve bugünlere gelmesinde katkıları bulunan Sakarya Üniversitesi yönetimine teşekkür eden Prof. Dr. Ahmet Bostancı, fakültenin kalite yolculuğunun hız kesmeden devam edeceğini belirtti. Prof. Dr. Bostancı aldıkları akreditasyon belgesi için son derece gururlu olduklarını dile getirerek salonda bulunan herkese teşekkür etti.

Tören, Akreditasyon Belgesinin takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.